Niesamowita efektywność

0 +
Członków
0 +
Wydarzeń na rok
0 +
Ambasadorów

oferta

Wirtualne biuro RIG, to usługa polegająca na możliwości zarejestrowania prowadzonej działalności gospodarczej oraz outsourcingu obsługi biurowej, bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorstwa w biurze.

Umożliwia to przedsiębiorcom znaczną redukcję kosztów związanych z wynajmem lokalu i zatrudnieniem pracowników biurowych. Wirtualne biuro zapewnia rejestrację działalności gospodarczej, dzięki czemu osoby prowadzące działalność online lub mobilni specjaliści, mogą korzystać z adresu przedsiębiorstwa w Rzeszowie. W ramach usługi jest także odbiór i przesyłanie korespondencji (skan, poczta tradycyjna). Członkowie Regionalnej Izby Gospodarczej mogą korzystać z tej usługi nieodpłatnie, w ramach przewidzianego pakietu usług*.

Dodatkowe możliwości:
KORZYSTANIE Z CENTRALI TELEFONICZNEJ,
OBSŁUGA KORESPONDENCJI,
WYRABIANIE PIECZĄTEK, WIZYTÓWEK I INNYCH ELEMENTÓW SYSTEMU IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ
MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI SPOTKAŃ.

Sąd Arbitrażowy został powołany w 2023 r. przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Rzeszowie i od tego czasu działa jako niezależna jednostka powołana do rozstrzygania sporów o charakterze krajowym i międzynarodowym w ramach postępowania arbitrażowego bądź mediacji.

Prowadzi również mediacje. Może administrować arbitraże ad hoc. Sprawy rozpatrywane są poufnie, w jednej instancji, szybko i sprawnie.

Arbitraż to nowoczesny, posiadający długą tradycję tryb rozstrzygania spraw cywilnych i gospodarczych przez arbitrów stosownie do zasad, na wybór których strony mają bezpośredni lub pośredni wpływ. Rozstrzyganie sporów za pomocą sądownictwa arbitrażowego jako alternatywy dla sądownictwa powszechnego, w pełni uwzględnia specyfikę i potrzeby obrotu gospodarczego, również międzynarodowego, bowiem Sąd Arbitrażowy przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Rzeszowie rozpoznaje także sprawy z udziałem podmiotów zagranicznych.

Aby spór majątkowy mógł być rozstrzygnięty przez Sąd Arbitrażowy, strony stosunku prawnego muszą wspólnie wyrazić na to zgodę w formie pisemnej, bądź zawrzeć umowę, w której znajdować się będzie właściwa klauzula arbitrażowa. Klauzula, której umieszczanie proponujemy w zawieranych przez Państwa kontraktach handlowych brzmi:JAKO PODSTAWOWE ZALETY SĄDOWNICTWA ARBITRAŻOWEGO W STOSUNKU DO SĄDOWNICTWA POWSZECHNEGO NALEŻY WSKAZAĆ:

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

Postępowanie jest szybsze, bowiem jednoinstancyjne a ponadto procedura arbitrażowa jest tak skonstruowana, aby na każdym etapie postępowania przyspieszać jego tok. Dzięki temu sprawy rozpatrywane są znacząco szybciej niż w sądach powszechnych, co w stosunkach gospodarczych ma znaczenie niezwykle istotne. Szybkość procedowania w sposób oczywisty zachowuje najwyższy poziom pracy merytorycznej arbitrów. Ponadto, koszty postępowania są znacząco niższe w porównaniu do opłat stosowanych w sądownictwie powszechnym.

ZMNIEJSZENIE FORMALIZACJI POSTĘPOWANIA

Sądownictwo powszechne charakteryzuje się wysokim stopniem sformalizowania, gdzie jakiekolwiek uchybienie formalne powoduje co najmniej przedłużenie toku postępowania, jeśli nie jego przerwanie. Sądownictwo polubowne z kolei, przy rozstrzygnięciu sporu kładzie nacisk na dotarcie do prawdy materialnej, wzywając strony do usunięcia uchybień formalnych na każdym etapie postępowania. Ponadto, jak wykazuje praktyka, w postępowaniu przed sądem polubownym strony mają większą skłonność do zawarcia ugody.

WPŁYW STRON NA WYBÓR ARBITRÓW ORAZ TRYB POSTĘPOWANIA

Strony mają wpływ zarówno na wybór składu orzekającego, jak i tryb postępowania. Dokonując wyboru arbitra, partnerzy (strony) mogą kierować się przekonaniem o jego kwalifikacjach, wiedzy i rzetelności, przez co mogą zwiększyć kompetencję składu orzekającego. Na liście arbitrów rekomendowanych przez Sąd znajdują się wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin prawa. Należy jednak dodać, że arbiter może być osobą spoza listy rekomendowanych arbitrów oraz że nie musi posiadać wykształcenia prawnego, lecz może być specjalistą w określonej dziedzinie właściwej dla sprawy. Możliwość wyboru arbitrów umożliwia osiągnięcie rozstrzygnięcia sprawy zgodnie z jej specyfiką w większym stopniu aniżeli w sądach państwowych.

POUFNOŚĆ POSTĘPOWANIA

W sądach państwowych rozprawa jest z reguły jawna. Najczęściej przedsiębiorcy nie są zainteresowani upublicznianiem faktu prowadzenia przez nich procesów- dlatego poufność postępowania arbitrażowego jest bardzo istotną cechą. Często w procesie podać należy informacje stanowiące tajemnicę handlową. Arbitraż zapewnia całkowitą poufność postępowania, a o fakcie procesu poza samymi stronami, arbitrami oraz uczestnikami postępowania nikt nie jest informowany.

WYKONALNOŚĆ ORZECZENIA ARBITRAŻOWEGO

Orzeczeniem wydanym w tym postępowaniu strony związane są na równi z wyrokiem sądu powszechnego. Ponadto należy nadmienić, iż dzięki podpisaniu przez Polskę Konwencji nowojorskiej z dnia 10 czerwca 1958 r. o uznawaniu i wykonywaniu zagranicznych orzeczeń arbitrażowych – wyroki sądów arbitrażowych są wykonywane w blisko 150 państwach świata – jest to bardzo istotny element przy egzekwowaniu należności i dodatkowy atut sądownictwa polubownego w porównaniu z sądami państwowymi, których wyroki wykonywane są zaledwie w kilkunastu państwach

Regionalna Izba Gospodarcza w ramach swojej działalności realizuje raz na kwartał Konwent Międzynarodowy dedykowany wyłącznie dla członków RIG podczas których rozmawiać będziemy o tematach przewodnich współpracy międzynarodowej z krajami nie tylko Europy.
Na rok 2023r. przewidujemy 3 Konwenty kierowane na współpracę z krajami takimi jak: Anglia, Stany Zjednoczone, Ukraina.
Dodatkowo podjęliśmy już współpracę z przedstawicielami Niemiec i Francji. Konwenty umożliwiają nawiązanie bezpośredniej współpracy z Ambasadami oraz przedstawicielami zagranicznych zrzeszeń biznesowych.
Izba planuje również udział w targach międzynarodowych umożliwiając członkom taką sposobność z czasem. Każdego roku rozwijać będziemy współpracę o kolejne kraje.

Członkowie Regionalnej Izby Gospodarczej w Rzeszowie posiadają dostęp do analizy potrzeb przedsiębiorstwa w kontekście rozwoju z wykorzystaniem środków unijnych.

Dotyczy to zarówno rozwoju kompetencyjnego, cyfryzacyjnego oraz inwestycyjnego. Zespół ekspertów po dokonaniu niezbędnej a zarazem nieodpłatnej dla członków RIG analizy przygotowuje zestawienie możliwości rozwoju dla przedsiębiorcy.

Po podjęciu przez przedsiębiorcę decyzji o aplikowaniu o środki sporządzany jest wspólnie wniosek aplikacyjny a przedsiębiorstwo prowadzone jest przez Naszych ekspertów przez cały proces od aplikowania aż do rozliczenia dofinansowania.

Współpraca biznesu i samorządu to podwójna wygrana. Z badań przeprowadzonych przez Rzetelną Firmę wynika, że jedynie 36% przedsiębiorców uważa, że działalność władz lokalnych wpływa na rozwój przedsiębiorczości.

Co ciekawe, 86% ankietowanych samorządowców twierdzi, że ich działalności przyczynia się do wzmocnienia biznesu. Tak duża różnica może wynikać z zaburzonej komunikacji pomiędzy podmiotami. Współpraca może wpłynąć nie tylko na rozwój samego przedsiębiorstwa, ale i powstawanie kolejnych inwestycji, które zapewniają samorządom kolejne wpływy do budżetu.

Jednym z najczęstszych problemów w budowaniu relacji na linii biznes- samorząd jest swoista krótkowzroczność obu stron i tu rola Regionalnej Izby Gospodarczej w budowaniu stałego dialogu opartego za zasadach etycznej współpracy.

Wypracowanie odpowiedniego środowiska zapewniającego równorzędność podmiotów może stać się punktem wyjścia dla wieloletniej współpracy. Izba w ramach swoich struktur utworzyła komórkę zrzeszającą podkarpackie jednostki samorządu terytorialnego.

Trzy razy w roku organizowane będą seminaria z elementem sieciowania dedykowane do jednostek samorządu terytorialnego oraz lokalnych przedsiębiorców.

Proces obsługi RIG
WSPÓŁPRACA Z RIG RZESZÓW W 5 KROKACH
SPOTKANIE Z DORADCĄ RIG – ANKIETA, ANALIZA POTRZEB FIRMY
OKREŚLENIE CELU I ZAKRESU KONIECZNYCH DZIAŁAŃ
WYPEŁNIENIE DEKLARACJI CZŁONKOWSKIEJ, PRZYJECIE W SZEREGI RIG
WYBÓR I SKORZYSTANIE Z DEDYKOWANEGO PAKIETU WSPARCIA EKSPERTÓW RIG
Czym jest analiza efektywności i ryzyka przedsiębiorstwa?

Wychodząc na przeciw problemów z którymi borykają się przedsiębiorcy z naszego regionu, przygotowaliśmy program mający na celu zmaksymalizowanie efektywności każdego z podmiotów należących do RIG.

By móc w pełni skorzystać z korzyści płynących ze współpracy, podczas pierwszego spotkania z naszym Doradcą, zostanie przeprowadzona analiza wydajności (efektywności) oraz ryzyka firmy.

Nasi eksperci nieodpłatnie zweryfikują, czy dotychczasowe rozwiązania są najlepsze z dostępnych na rynku. Zakres analizy jest uzależniony jest od indywidualnych ustaleń firmy z doradcą.

Możliwe obszary analizy:
OPTYMALIZACJA PODATKOWA
WYKORZYSTANIE POTENCJAŁU PRZEDSIĘBIORSTWA NA RYNKU LOKALNYM I MIĘDZYNARODOWYM
ANALIZA UBEZPIECZENIOWO SUKCESYJNA FIRMY
WERYFIKACJA MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA Z DOFINANSOWAŃ ZEWNĘTRZNYCH M.IN. NA SZKOLENIA I DORADZTWO ORAZ STAŻYSTÓW DO FIRMY.

Idea grup zakupowych w Polsce polega na wykorzystaniu efektu skali – dzięki połączeniu sił małe i średnie przedsiębiorstwa mają lepszą pozycje negocjacyjną w rozmowach z dostawcami, a co za tym idzie mogą osiągać większe oszczędności.

Grupy zakupowe oferować będą dla członków Regionalnej Izby Gospodarczej preferencyjne warunki o wiele bardziej korzystne niż na rynku komercyjnym. Pozwoli to na uzyskanie oszczędności finansowej w przedsiębiorstwie oraz na współpracę z rzetelnymi przedsiębiorcami.

Udział w grupie zakupowej pozwoli również na zwiększenie siły przetargowej Członków wobec dostawców dając możliwość prowadzenia systemu wspólnych zakupów.

Uzyskiwane z tego tytułu rabaty nie są do osiągnięcia indywidualnie, nawet przez największe firmy. Dzięki temu wszyscy zainteresowani ofertą wspólnych zakupów, zwłaszcza firmy małe i średnie otrzymują bardzo korzystne warunki.

  1. UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELA PRZEDSIĘBIORSTWA W DOROCZNYM KONGRESIE BIZNESOWYM (1 WYDARZENIE DEDYKOWANE DLA MIN. 200 PRZEDSIĘBIORCÓW)
    UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELA PRZEDSIĘBIORSTWA W SPOTKANIACH BIZNESOWYCH O CHARAKTERZE ROZWOJOWO-SIECIUJĄCYMI RAZ W MIESIĄCU – 10 SPOTKAŃ W 2023R.
    UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELA PRZEDSIĘBIORSTWA W KONGRESIE BRANŻOWYM
    UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELA PRZEDSIĘBIORSTWA W STARTUP RIG (3 WYDARZENIA W ROKU)
    UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELA PRZEDSIĘBIORSTWA W KONWENCJACH MIĘDZYNARODOWYCH (ANGLIA, NIEMCY, FRANCJA, STANY, UKRAINA) – AMBASADORZY, KONSULAT PLUS WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA (3 SPOTKANIA ROCZNIE)
    CERTYFIKAT PRZYNALEŻNOŚCI DO REGIONALNEJ IZBY GOSPODARCZEJ W RZESZOWIE
    DOSTĘP DO ASYSTY JĘZYKOWEJ ORAZ LEGALIZACJI DOKUMENTÓW
    NIEODPŁATNA ANALIZA EFEKTYWNOŚCI BIZNESOWEJ POD KĄTEM: PRAWNYM, OSOBOWYM, MARKETINGOWYM, STRATEGICZNYM ETC.
    PROMOCJA WIZYTÓWKI PRZEDSIĘBIORSTWA NA STRONIE INTERNETOWEJ RIG.RZESZOW.PL
    DOSTĘP DO SPERSONALIZOWANYCH PAKIETÓW BRANŻOWYCH DEDYKOWANYCH WYŁĄCZNIE DLA DANEGO PRZEDSIĘBIORCY

Wybierz datę i godzinę na konsultację

GALA RIG Galeria